ישנם בעלי רכבים ישנים רבים, אשר מתקשים להיפרד מרכבם ולכן הפתרון הוא להעביר את הרכבו למקום שבו ניתן אף להרוויח עליו קצת כסף. הכוונה היא לפעולה כמו מכירת רכבים לפירוק.

הבעיה היא שכמו שכל דבר יש בו את עייפות החומר גם רכבים ישנים סובלים מתופעה זו, אבל הבעיה היא שרכב ישן הופך למסוכן בכבישים. זו הסיבה, כי מדינת ישראל מעודדת נהגים למכור את רכבם לפירוק ובכל שנה, היא  מציעה לבעלי הרכבים על רכבם הישן, סכום של 3,000 ₪ למטרה זו.

המדינה אינה מעוניינת בזיהום אוויר וכן, מעוניינת במחזור ובשימוש של שלדת הרכב לגריטה, היות וברזל הוא משאב יקר ועושים בו שימוש רב בעולם. היום שמים לב במיוחד לנושא של זיהום האוויר כאשר תרומה רבה לזיהום, מהווים רכבים ישנים אשר פולטים גזים רעילים יותר מאשר רכבים חדשים, המיוצרים בשיטות שמונעות כמה שיותר זיהום אוויר..

במקום להוציא הון על תיקון רכב ישן מכרו אותו לפירוק

רכב ישן, זה ממש כמו שק עם חור, ככל שתשקיעו בתיקונים, הוא ימשיך להתקלקל ואתם תהיו בבעיה כספית וכן, הנהיגה עליו אינה נעמה, כשאר אתם חוששים מתי תקרה התקלה הבאה ובאיזו סיטואציה זה יכול לקרות לכם. הרבה בעלי רכבים שהם שקולים, מחליטים כי ההחלטה הנבונה היא מכירת רכב לפירוק  מה שלבטח ידרבן אותם לחפש רכב חדש יותר שיהיה איכותי, נעים לנסיעה ולא יגבה הוצאות גבוהות בתחזוקה כמו הרכב הישן שעליו הם נהגו עד כה. 

איש מקצוע שהוא מכונאי, יבדוק את תקינותם של החלפים ברכבכם הישן, יאמוד את שוויים ואתם תקבלו את השווי של חלקים אלה, כאשר חלקם שווים מחיר טוב.לפעמים יהיה עליכם להזמין שירת של גרר, על מנת לשנע את הרכב הישן למגרש פירוק רכבים, אך ישנו פתרון יעיל שמציע מגרש לפירוק רכבים כמו שירות גרירה על חשבון המגרש אשר יסייע לכם גם בפינוי וגם בחיסכון של כמה מאות שקלים על שירותי הגרירה.

היפטרו מרכב ישן שגם כך אין לו הרבה שווי בשוק

הסיבות העיקריות אשר בגללן בעלי רכבים מעוניינים להפטר מרכבם הישן הן  כאשר הרכב בעוד זמן קצר יצטרך לעבור מבחן רישוי שבגינו הם יצטרכו להוציא מלבד תשלום אגרת הרישוי, גם על תיקונים רבים שחלקם משמעותיים מבחינת ההוצאות, שנית הרכב כבר אינו משרת אותם כבעבר, הם אף יודעים כי קשה יהיה למצוא קונה לרכב וכן, השוק שלו מבחינת המחיר אינו מזהיר. הפתרון הנכון והיעיל ביותר הוא פשוט להגיע אל מגרש שקונה רכבים משומשים שייצאו מכלל פעולה.

גם רכבים שמיועדים לאספנות, לא תמיד שורדים, היות והבעלים מגיע למסקנה שהתחזוקה היא יקרה ומעדיף למסור אותו למגרש פירוק רכבים כאשר הוא יקבל עבורו תמורה.

מכירת רכבים לפירוק למטרת מחזור חלפים וגריטת השלדה

זה למעשה מה שעושים כל מגרשי מכירת רכבים לפירוק.המחזור של החלקים מסייע לשמירה על איכות הסביבה וכן, שלדת הרכב עוברת גריטה ונמכרת למפעלים למחזור ברזל, אשר הפך למשאב נדרש בעולם.

שימו לב, כ המגרש שאליו תפנו למטרת פירוק הרכב, הוא כזה שפועל באופן חוקי. ראשית יש להתעניין במשרד הרישוי מה ההליך של הורדת הרכב מהכביש למטרת פירוק, לאחר שתמלאו טופס ייעודי הנקרא טופס כתום, תוכלו להגיע למגרש רכבים ולמכור אותו שם. ישנם מגרשים לפירוק רכבים כמו נירי קונה רכבים שאף יסייעו לכם בכל ההליך הבירוקרטי במשרד הרישוי ואז יהיה לכם חיסכון של זמן ותקבלו כסף במזומן לפי שווי החלקים התקינים ברכבכם.