בישראל קיימים לא מעט רכבים ישנים וחלקם הגדול אף אינו תקין. אם גם לכם יש רכב ישן, תוכלו להוריד אותו מהכביש באופן חוקי, באמצעות שירות של פירוק רכבים שגם נקרא קניית רכבים במזומן. שירות זה הפך לנפות ויעיל ורבים מבעלי הרכבים הישנים שהם כבר חושבים לרכוש רכב חדש יותר, משתמשים בשירות זה.

משרד התחבורה הוציא תכנית גריטה לרכבים ישנים שגם על תכנית זו, כאשר אתם מעוניינים למכור את רכבכם לפירוק, תקבלו כסף. יש למלא טופס, במשרד הרישוי ששם הפקיד יבחן את רישיון הרכב שלכם וכן תמלאו את פרטי חשבון הבנק שלכם והתשלום על גריטת הרכב יעבור אליכם ממשרד התחבורה. 

כאשר תקבלו  את הטופס אשר מאשר את הורדת הרכב מכבישי הארץ. רק אז, ניתן יהיה לפנות לאחד ממגרשי הרכב המורשים לפירוק ששם תקבלו על רכבכם כסף במזומן, לאחר שנאמדו שווי חלפיו התקינים. במידה ורכבכם עומד בכל הקריטריונים הדרושים, תוכלו למכור אותו למגרש המשלם כסף מזומן ותהיו בדרככם לרכישת רכב מוצלח וחדש יותר.

 

קבלו מחיר ריאלי על מכירת רכבכם במזומן

עליכם לדעת כי אתם תקבלו מחיר ריאלי על רכבכם הישן, אשר יהיה מיועד לפירוק. השאלה היא במה תלוי  המחיר של קניית רכבים במזומן, היות והמחיר תלוי בשווי החלקים התקינים ברכב. עליכם להתקשר לפחות ל-4 מגרשי רכב לפירוק שישלמו לכם עליו במזומן.

מה שמומלץ הוא לקבל הצעת מחיר ממגרש אחד ולקבל עוד הצעות מחיר כתובות שתוכלו להשוות ביניהן. אם הרכב מיועד לגריטה, יש לפנות אל מכון מורשה לגריטה, מטעם משרד התחבורה. שימו לב אם הדגם של הרכב הישן שלכם יש ביקוש לחלקיו, כך שאם כך הדבר, תקבלו מחיר גבוה יותר על הרכב.

במקום להסתבך בכבישים עם בוחני רכב שעושים ביקורות בכל תקופה ועוצרים רכבים ישנים, כאשר מטרתם היא להורידם מהכביש מחמת גילם, מוטב כי אתם תהיו אלה שתגיעו אל מגרש רכבים, לאחר שביצעתם מילוי טופס במשרד הרישוי אשר יוריד את הרכב מהכביש באופן חוקי.

 

מרגישים שהרכב שלכם כבר אינו משרת אתכם והוא די ישן?   

רבים הם בעלי הרכבים, אשר חשים כי הרכב שלהם כבר אינו משרת אותם כפי שהיו מעוניינים, הוא כבר מראה סימני בלאי שעולים כסף רב ולכן, הפתרון הוא להגיע למגרש שבו מתבצעת קניית רכבים במזומן, מה שיקל עליכם ולהתקדם בבחירה של רכב תקין וחדש יותר.

אין מדובר במגרש שסוחר הרבים בלבד, כי אם מגרשי רכבים אשר יכולים לשפץ רכב ישן ולמכור אותו אם הוא משנתון שעדיין ניתן יהיה לנהוג בכבישי הארץ, או שימוש בחלפיו השונים לפירוק ושימוש חוזר בקרב מוסכים אשר מחפשים חלקי חילוף מסוימים.

יש בעלי רכבים ישנים, אשר סבורים כי הם יוכלו למכור בעצמם את הרכב למגרשי גרוטאות ורכבים, אבל שימו לב, כי מחיר הגרירה וההתרוצצויות בין כל מיני מגרשים לא יהיה משתלם עבור בעלי רכבים אלה. מגרשי רכבים שמיועדים לפירוק, רוכשים כמויות גדולות של רכבים והם יכולים לספק שירותי גרירה למי שמעוניין להיפטר מרכבו והעסקה תשתלם לו מכל הבחינות.

 

גם  רכב משועבד או מעוקל ניתן לקבל עליו מזומן

אם נתקעתם עם רכב ישן שיש עליו שעבוד, או שהוא ישן וכבר אינו משמעותי, כבר רכשתם רכב חדש והרכב הישן תקוע אצלכם ללא שימוש ואין לכם כוח להתעסק איתו, התשובה היא להגיע איתו אל מגרש המציע קניית רכבים במזומן.

לא משתלם לתקן רכבים ישנים, במיוחד אם המכונאי כבר התריע שהתיקון לא מסתכם בזאת, כי אם הוא רואה עוד תקלות של חלפי רכב יקרים שבקרוב לא יפעלו יותר. תמיד עדיף לכם למכור את הרכב הישן למגרש שרוכש רכבים ישנים במזומן  כאשר המגרש הוא ידוע ומומלץ . אצל נירי קונה רכבים  תוכלו כבר לסגור את העסקה המשתלמת ביותר ולהתחיל לחפש רכב חדש יותר.